Page Header

Lovein, Angie Principal
Cowart, Monte Assistant Principal
Taylor, Brenna Careet, Technical and Agriculture Education Director (CTAE)
Hathcock, Tim Athletic Director
Gaskins, Brenda Graduation Coach
Rogers, Becky Instructional Coach
Garrett, Teresa 10th &12th Grade Guidance Counselor
Roberson, Amelia 9th and 11th Grade Guidance Counselor

Bollinger, Emily Business Education
Burkett, Roy Social Studies / AP Coordinator
Burns, Carla Language Arts
Burns, Louis Science
Cornelius, Angie Social Studies
Cowart, Monte Assistant Principal
Cribb, Bill Physical Education
Davis, William Physical Education
Drawdy, Brett Science
Dunn, Rebekah Ag Teacher
Gaither, Mark Mathematics
Garner, Jonathan Science
Gaskins, Brenda Graduation Coach
Hallman, Johnny Band
Harris, Monita Special Education
Harris, Rusty Mathematics
Hibbard, Levi mathematics
Hill, Elnora Business Education
Hodge, Nick Language Arts
Horten, Valerie Media Specialist and Yearbook Adviser
Hughes, Carol Special Education
Johnson, Leigh Family and Consumer Sciences
Johnson, Scott Ag Teacher
Jones, Tara Foreign Language
Keen, Mechelle Special Education
Kendrick, Blake Ag Teacher
Kendrick, Kelly Physical Education
Lipsey, Lori Social Studies Teacher
Lloyd, Andretti Special Education
Luke, Jarrett Social Studies
Mawdesley, Aric Physical Education
McCall, Drew CAI/Facilitator/Teacher
Mederos, Joe Physical Education
Nichols, Garvie Agriculture/Young Farmers
Nix, Deree Health Occupations
Nix, Doug Physical Education
Parker, Skeeter Mathematics
Paulk, Lyda Teacher
Pilcher, Ed Physical Education
Ray, Calem Science
Rice, Coby Art Teacher
Roberson, Amelia 9th and 11th Grade Guidance Counselor
Roberts, Samantha Special Education Department Head
Roberts, Steven Special Education
Skinner, Ashley Science
Strickland, Elisa Language Arts
Strickland, Taylor Broadcast Video Production
Sturdivant, Keyonna Mathematics
Taylor, Shauna Special Education
Tennison, Gretta Business Education
Trella, Shari Math Department Head
Vanbrackle, Bonny Social Studies
Warren, Amy Language Arts
Warren, Dana Language Arts/AP English Language/Dept. Head
Wilkerson, Jack Special Education
Wilson, Melissa Special Education
Yeargan, Robert social studies

Alexander, Michelle Paraprofessional
Carter, Brian Paraprofessional
Covington, Patrice Paraprofessional
Daniels, Pearline Paraprofessional
Gibbs, Casey Media Center Paraprofessional
Hughes, Evonne Paraprofessional
Martin, Melissa Paraprofessional
Paz, Lynnel Paraprofessional
Pope, Allison School Nurse
Powell, Rhonda Bookkeeper
Stanley, Kacy Receptionist
Thomas, Brenda Paraprofessional
Warren, Roni Registrar

Knight, Brenda 4-H Program Assistant